Fotowoltaika

 

Fotowoltaika umożliwia zamianę światła słonecznego na energię elektryczną. Jest skutecznym sposobem na oszczędności długofalowe w kosztach energii elektrycznej. W praktyce, jednymi kosztami związanymi z dostarczeniem energii elektrycznej do naszego domu mogą być jedynie wydatki związane z inwestycją w kolektory słoneczne i potrzebny do tego osprzęt. Chociaż koszty instalacji fotowoltaicznych nie należą do małych, możliwe jest skorzystanie z dotacji takich jak np. Program Prosument. Fotowoltaika w przeciwieństwie do systemów solarnych nie jest techniką grzewczą. Skupia się na wytwarzaniu i dostarczaniu energii elektrycznej pozyskanej z promieniowania słonecznego.

 

Kolektory słoneczne Bolesławiec

Firma Sol-Tech z miasta Bolesławiec oferuje kolektory słoneczne. Zapewniamy Państwu kompleksową realizację projektów z zakresu pozyskiwania energii słonecznej. Energia odnawialna pozyskiwana przez kolektory słoneczne z powodzeniem umożliwia podgrzewanie wody i wsparcie działania instalacji centralnego ogrzewania. Solarne systemy grzewcze opierają się na procesie pozyskiwania ciepła przez kolektor pod wpływem padających na niego promieni słonecznych. Następnie specjalny płyn będący czynnikiem roboczym pod wpływem absorpcji pozyskanego ciepła przekazuje je wodzie użytkowej w zasobniku wodnym poprzez wężownice. Jeżeli ilość ciepła jest niedostateczna do podgrzania wody następuje wsparcie działania systemu ze strony tradycyjnego źródła energii. Przy wykorzystaniu energii słonecznej mogą Państwo znaczenie zredukować koszty ogrzewania wody i domu. O skuteczności i wydajności solarnego systemu grzewczego decyduje ilość i rodzaj zastosowanych kolektorów oraz sposób ich montażu (ułożenia). 

Warto dodać, że grzewcze systemy solarne nie są tym samym co kolektory słoneczne wykorzystywane do pozyskiwania energii elektrycznej (w tym przypadku mamy do czynienia z fotowoltaiką). Posiadamy w ofercie kolektory słoneczne renomowanej marki Vaillant. Doradzimy Państwu najlepsze rozwiązanie, wybierzemy najbardziej optymalny typ kolektorów dla Państwa projektu. Znajdujemy się w Bolesławcu (woj. dolnośląskie). Oferujemy sprzedaż urządzeń, montaż i serwis całego systemu solarnego. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami !